Popüler Yayınlar

18 Şubat 2011 Cuma

Secde kanserden koruyor
Mısır’ınbaşkenti Kahire’de bulunan Ulusal Işın Teknolojisi Merkezi’nde yapılanbir bilimsel araştırma, secde etmenin insanı kanserden koruduğunuortaya çıkardı.

Araştırmayla ayrıca secdeninhamile kadınlar için de oldukça yararlı olduğunu ve ceninin şekilbozukluğuna uğramasını engellediğini, bunun yanında yine birçokbedensel ve psikolojik hastalıklara iyi geldiği tespit edildi.

IşınTeknolojisi Merkezi Bölümü Başkanı Biyoloji profesörü MuhammedZiyaeddin Hamid, bu çağda insanların her yönden elektromanyetikdalgalara maruz kaldığını ve bu nedenle daha fazla ışın aldığınıbelirterek, vücutta biriken bu yükün mutlaka dışarı atılmasıgerektiğini bildirdi.

Araştırma sonucu vücutta birikenelektromanyetik yükün Allah’a secde ile dışarı boşaltıldığınınbelirlendiğini dile getiren Mısırlı bilim adamı, bilimselaraştırmaların insan boyunun küçüldükçe elektromanyetik dalgalarauğrama oranının daha da azaldığını gösterdiğini söyledi.

Yedi organin yerle teması enerjiyi boşaltıyor

İnsanınsecde halindeyken elektromanyetik dalgalara daha az maruz kaldığını vealnın yere değmesiyle vücuttaki elektromanyetik yükün dışarıyaboşaltıldığını tespit ettiğini kaydeden Profesör Ziyaeddin, secdehalinde olan bir insanın yedi organının yerle temas etmesinin boşaltımıhızlandırdığını ve bunun yorgunluk ve bazı hastalıklara iyi geldiğiniifade etti.

Araştırmaların elektrik yükünün vücuttan sağlıklıbir şekilde atılması için secde anında kıbleye dönmek gerektiğinigösterdiğini bildiren Profesör Ziyaeddin, Kabe’nin yeryüzünün merkeziolduğunu ve yeryüzünün merkezine yönelmenin vücuttaki elektrik yükünüdışarı atmak için en uygun pozisyon olduğunu söyledi.

Beş vakitfarz namazın vücuttaki elektrik yükünün dışarı atılması için yeterliolduğunu belirten Mısırlı bilim adamı, uyku esnasında vücutta oluşanunsurların sabah namazıyla dışarı atıldığını ve insanın güne sağlıklıve canlı bir şekilde başladığını kaydetti.

Öğle, ikindi veakşam namazlarının günün yorgunluğunu ve stresini azalttığını ve insanapsikolojik bir rahatlama sağladığını söyleyen Profesör Ziyaeddin, yatsınamazıyla gün boyu vücutta oluşan yükün geri kalanının dışarıatıldığını ve insanın rahat bir şekilde uykuya dalmasının sağlandığınıbelirtti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder